Met onze baby van toen 7 maanden gingen we op vakantie naar Bonaire. Een flinke onderneming, want op vakantie met baby is bijna een volksverhuizing (lees hier mijn inpaklijst). Ook in onze bagage: een Deryan Travel Cot en Deryan Air Traveller. Ga je binnenkort vliegen met baby of reizen met baby en overweeg je om deze aan te schaffen? Lees dan eerst mijn review. Ik ben namelijk semi-positief (en dus niet uitgesproken enthousiast).
Inhoudsopgave
Deryan Air Traveller voor baby’s
We vlogen naar Bonaire met Arke (dat inmiddels TUI heet). Op zich is vliegen met TUI prima, maar deze maatschappij heeft geen babymandjes zoals ze dat bij KLM wel hebben. We kochten dus een Deryan Air Traveller. Dit is een opblaasbaar matrasje dat je in twee standen kunt gebruiken: liggend en zittend (met klikgespen). Er zit een slaapzakje bij waar je baby in kan. In vliegtuigen kan het soms erg koud zijn, dus dit is fijn! Ingepakt is het een klein rolletje van 40 cm breed en het weegt een halve kilo. Uitgeklapt in de ligstand is de Air Traveller van Deryan 70 cm lang en 40 cm breed.
Pluspunten:
- compact, zowel ingepakt als uitgeklapt,
- en het heeft een handig slaapzakje.
Onze ervaring met Deryan Air Traveller
Eenmaal vertrokken met het vliegtuig leek de Deryan Air Traveller een legendarische uitvinding! We legden Roan er in, hij deed z’n ogen dicht… en sliep. Woop woop! Helaas duurde dit niet lang. Omdat we met de zon mee vlogen is het licht in de cabine de HELE vlucht aangebleven, 11 uur lang. Het was een slopende vlucht en Roan heeft op dat eerste half uurtje na vrijwel niet geslapen.
Minpunten: als het licht aanblijft, helpt ook de Air Traveller niet meer bij het slapen.
Terug was een ander verhaal 🙂 Toen gingen de lichten wel een uur of 5 uit en die uren heeft Roan dan ook keurig geslapen. Deels op de arm van zijn papa en deels in de Deryan Air Traveller op schoot.
Pluspunt:
- de Deryan Air Traveller kost maar €24,50 (prijs op 28 feb ’18) en bestel je gemakkelijk online.
Deryan Travel Cot
De Deryan Travel Cot (ook wel Deryan baby luxe campingbedje genoemd) is een slaaptentje voor baby’s en peuters. Het tentje kun je opvouwen tot een pakketje van ongeveer 35 bij 35 cm en weegt dan rond de 2,5 kg. Niet heel groot en zwaar dus. Uitklappen is zo gepiept: je ritst de zak open en het klapt uit zichzelf uit. Inpakken vereist wat meer oefening, maar met de handleiding erbij en wat logisch nadenken, krijg je dat ook wel voor elkaar.
Het baby slaaptentje heeft een zelf-opblaasbaar matrasje dat je onderin het tentje stopt. Je baby kan er dus niet onder terechtkomen. Wel zo veilig. Verder is het tentje gemaakt van klamboemateriaal, dus muggen blijven buiten.
Pluspunten:
- ingeklapt vele stukken kleiner dan een regulier campingbedje, ideaal dus voor in de koffer of backpack.
- Ook fijn is het klamboemateriaal en het matrasje.
- Het uitklappen is 3 seconden werk.
Onze ervaring met Deryan Travel Cot baby
So far so good hè 😉 Maar wat als je baby er gewoon echt niet in wilt slapen? Dat probleem hadden wij. Roan is een héle goede slaper, maar in de travel cot wilde hij gewoon echt niet slapen (oké, op één keer na).
Uiteindelijk heeft hij in een ‘normaal’ campingbedje geslapen, dat gelukkig aanwezig was in het appartement. Na terugkomst uit Bonaire hebben we het slaaptentje verkocht. Hopelijk aan ouders met een baby die er wél in wil slapen.
Minpunt: als je baby niet wil slapen in het tentje, dan gaat ’t ‘m gewoon niet worden…
Overigens hoor ik om me heen diverse positieve verhalen over baby’s en peuters die uren liggen te knorren in de Deryan Travel Cot. Het kan dus wel, maar het is een kwestie van uitproberen.
Pluspunten:
- Er zijn twee maten travel cots, namelijk een klein formaat travel cot voor baby’s maar ook een grotere travel cot voor peuters.
- Je koopt de travel cot gemakkelijk online.
Heb jij ervaring met vliegen en reizen met baby? Heb je de Deryan Travel Cot of Deryan Air Traveller gebruikt? Wat is jouw ervaring?
Ik heb dit stuk geschreven vanuit mijn persoonlijke ervaring, omdat ik zelf mijn mening wil geven over een product en niet omdat een bedrijf hierom vroeg. Aangezien bloggen een dure hobby is, heb ik wel affiliate links geplaatst. Affili wat?
Deze post heb ik op 28 februari 2018 voor het laatst geüpdate en opnieuw gepubliceerd.
Leuk om te lezen! Wij hebben beide artikelen niet gebruikt toen Madame klein was. Wel ben ik heel benieuwd naar de Deryan Travel Cot baby.. Was deze ook makkelijk mee te nemen in het vliegtuig (koffer)? 🙂
Hi Maud, ja heel makkelijk! Wij hadden backpacks en geen koffers, maar denk dat het in allebei wel past. Het is een plat pakketje en als je niet tig paar schoenen meeneemt moet het wel passen 😉
Ik ben juist helemaal fan van de Deryan Travelcot. We hebben onze dochter er wel vast thuis aan laten wennen. Misschien is dat het verschil. Ze is nu bijna 4 en we hebben de peuter die ben ik bang straks wel te klein gaat zijn… help wat dan??
Maar ze heeft er dus jarenlang heerlijk in geslapen o.a. in Thailand, Panama etc en wij hebben flink geld bespaard door 2 persoonskamers te kunnen blijven boeken.
Hoi Tikva, wat fijn dat t bij jullie een succes was! Daar ben ik wel een beetje jaloers op! Wij hebben Roan ook thuis laten wennen, maar dit heeft niet geholpen. Die ene foto waar hij ligt te slapen in het tentje ia bijv bij mijn ouders in de tuin. Maar we hebben hem ook bij ons thuis in huis erin gelegd. Hij weigerde te slapen… Terwijl t me zo ideaal lijkt voor t reizen! Bedankt voor je reactie, zo zien lezers ook een andere ervaring 🙂
Wij hadden precies dezelfde ervaring met de Deryan Travel Cot. Volgens mij kon mijn dochter er op geen enkele een bed in zien. Maar ook in mijn omgeving heb ik positieve verhalen gehoord. Misschien werkt het beter als je ‘m gebruikt als je gaat kamperen met een tent (dat deden wij niet).
Ik had dat tentje al voorbij zien komen en vroeg me af of het handig was. Mensen op de camping hadden dat ook voor hun baby en die sliep er prima in. Jammer dat Roan er niet in wilde slapen, hihi. Klinkt als een prima en veilige oplossing.
Ik ken ook kleine kinderen die het prima vinden in zo’n tentje, daarom leek het ons super handig. En we dachten, ach Roan is zo’n goede slaper… NOT. Ach ja, gelukkig was er een campingbedje. Misschien voor jullie baby als jullie volgend jaar gaan kamperen?